Innowacyjna płaska blachodachówka modułowa Ruukki® Hyygge otrzymuje patent Polskiego Urzędu Patentowego

Ruukki® Hyygge jest najbardziej zaawansowaną blachodachówką modułową na rynku. W połączeniu z dedykowanymi akcesoriami tworzy doskonałe, kompletne rozwiązanie dla Twojego domu. Polski Urząd Patentowy udzielił patentu na to proste w kształtach, a zarazem eleganckie rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w trendy nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego.

„Ten produkt to znakomity przykład owocnej współpracy między ekspertami Ruukki w Finlandii, Szwecji i w Polsce. Łącząc naszą wiedzę z różnych regionów, udało nam się opracować unikalne rozwiązanie, które wspiera naszą strategię kompletnego dachu. Ruukki Hyygge jest atrakcyjne wizualnie, bezpieczne w montażu i całkowicie modułowe” – mówi Tomasz Golczyński, Dyrektor ds. produktów i usług w Ruukki.

Płaska blachodachówka modułowa Ruukki Hyygge zostało wprowadzone na rynek w 2018 roku i od tego czasu stało się jednym z najbardziej popularnych produktów w ofercie Ruukki w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, a także krajów Bałtyckich i na Ukrainie.

“Posiadanie Ruukki Hyygge w naszym portfolio ma duży wpływ na biznes. Z jednej strony, Ruukki Hyygge pokazuje możliwości naszej organizacji w zakresie rozwoju innowacyjnych produktów, z drugiej pozawala na zwiększanie sprzedaży poprzez oferowanie nowego modelu pokrycia dachowego wraz z dedykowanymi akcesoriami” – mówi Grzegorz Pucek, Dyrektor Biznesu w regionie CEE.

Unikalne, kompletne rozwiązanie

Ruukki Hyygge to płaska blachodachówka modułowa, cechująca się poprzecznym zamkiem typu „click” oraz wzdłużnym zamkiem typu „slide”. Produkt jest zaprojektowany w sposób umożlwiający bezpieczny montaż w kierunku z góry na dół, a ostateczny wygląd dachu jest atrakcyjny wizualnie, dzięki uzyskaniu idealnie prostych linii oraz niewidocznym wkrętom. Dzięki zastosowaniu otworów centrujących klient może uzyskać aż trzy różne wzory na dachu za pomocą tego samego produktu.

„W czasie wszystkich faz projektu współpracowaliśmy z naszymi dostawcami tak, aby zapewnić jak najlepszy rezultat jeśli chodzi o kompletność rozwiązania. Dodatkowo, skomplikowany proces produkcyjny wymagał bliskiej współpracy naszych specjalistów z dostawcą linii produkcyjnej, gdyż był to projekt nietypowy zarówno dla Ruukki jak i dla dostawcy”, mówi Tomasz Golczyński.

Blachodachówka modułowa posiada szereg dedykowanych obróbek, które zabezpieczają prawidłową wentylacje połaci dachowych oraz podkreślają ostateczny wygląd dachu. Poza tym wszystkie akcesoria oraz system pakowania został tak zaprojektowany żeby stworzyć atrakcyjne, kompletne rozwiązanie dla Klienta.

“Ruukki Hyygge jest bardzo trudne do skopiowania oraz porównania z innymi produktami dostępnymi na rynku, co daje Nam oraz naszym Klientom ogromną przewagę konkurencyjną. Ponadto wygląd oraz estetyka rozwiązania pozwala na zastosowanie produktu w wielu interesujących projektach, gdzie architektura jest ważnym kryterium wyboru” dodaje Grzegorz Pucek.

Innowacja stworzona przez świetny zespół ekspertów

Ruukki Hyygge jest efektem długofalowej, międzynarodowej współpracy wewnątrz Ruukki. Projektowanie produktu rozpoczęło się w 2016 i w tym czasie wielu ekspertów miało wpływ na ostateczny rezultat w postaci produktu.

„Projekt był wysiłkiem zespołowym. Jestem dumny z tego zaawansowanego technicznie rozwiązania. Będziemy nadal rozwijać produkt, aby w przyszłości stał się on wyborem dla jeszcze większej liczby Klientów” – podsumowuje Tomasz Golczyński.