BMI Academy w rozwoju kariery dekarzy: teoria i praktyka czynią mistrza

BMI Academy w Zduńskiej Woli działa od października 2022 roku. To właśnie wtedy powstało tutaj pierwsze w Polsce centrum szkoleniowe, oferujące kompleksowe szkolenia dla dekarzy z technologii układania dachów płaskich i skośnych. Miejsce, które łączy wszechstronną wiedzę o systemowym podejściu do pokryć dachowych, doświadczony i zaangażowany zespół ekspertów, a także światowy poziom rozwiązań w branży dekarskiej stało się istotnym punktem na drodze rozwoju kariery wielu dekarzy. Dlaczego BMI Academy jest tak ceniona przez branżowych rzemieślników?

Wizja, która świetnie się sprawdza

Ideą, która przyświecała powstaniu BMI Academy była integracja pod jednym dachem ekspertów w dziedzinie pokryć dla dachów skośnych oraz płaskich. Najlepsze produkty, doświadczeni fachowcy i nowoczesne technologie miały przyciągać dekarzy z całego kraju. Tak się rzeczywiście stało, ale powodów, dla których nieustannie się tu pojawiają i doskonalą jest dużo więcej. BMI Academy jest bowiem także miejscem wymiany kompleksowej wiedzy i doświadczeń dla specjalistów branży budowlanej.

Przekazywanie wiedzy i dzielenie się doświadczeniami

Jednym z fundamentów firmy BMI Polska jest dbałość o najwyższą jakość branży dekarskiej oraz dzielenie się szeroką wiedzą jej ekspertów. Ta edukacja, również dzięki BMI Academy, ma docierać do dekarzy zarówno z wieloletnią praktyką, jak i tych początkujących w zawodzie. Tak zróżnicowana grupa odbiorców, poszerzona również o handlowców, kierowników budowy, projektantów i architektów sprawia, że dekarze mogą tutaj skorzystać z wymiany wiedzy i doświadczeń na każdym etapie swojej zawodowej kariery.

Siła tkwi w praktyce

Połączenie najlepszych jakościowo produktów, dziesiątek lat doświadczeń i wiedzy ekspertów z zakresu dachów skośnych i płaskich pozwala skupić się nie tylko na potrzebnej i oczekiwanej treści szkoleń, ale również na ich formie. W BMI Academy najczęściej przybiera ona merytoryczny oraz praktyczny, warsztatowy charakter. Ten sposób umożliwia dekarzom przyswojenie wiadomości o zasadach prawidłowego montażu oraz funkcjonowania dachu, najnowszych rozwiązaniach technicznych, zaktualizowanych normach i wytycznych, specyfice rynku i właściwościach produktów. Po bardzo kompleksowej części merytorycznej przychodzi czas na praktykę, czyli pracę na różnych modelach połaci w specjalnie przystosowanej do tego sali. Ten balans teorii i praktyki zapewnia bardzo wysoki poziom merytoryczny, ale i praktyczny wszystkich oferowanych tu szkoleń.

Certyfikacja dekarzy

Kompleksowa edukacja branżowa dla wykonawców pozwoliła w naturalny sposób połączyć BMI Academy z innym, niezwykle ważnym elementem, czyli certyfikacją dekarzy zajmujących się układaniem dachów skośnych. Prowadzona jest ona od ponad 10 lat i każdy cykl kończy się powiększeniem grona Certyfikowanych Dekarzy Braas o kolejnych, świetnie wyszkolonych specjalistów. Jako jedyni w Polsce, uzyskują uprawnienia do wykonywania kompletnych systemów dachowych Braas, które mogą zostać objęte Gwarancją Systemową Braas. By utrzymać ważność certyfikatu, każdy dekarz zobowiązany jest zobowiązany do ich odnawiania w formie regularnego  uczestnictwa w szkoleniach. Wykwalifikowani w ten sposób rzemieślnicy, obok najwyższej jakości pokryć i akcesoriów dachowych stają się kluczowym elementem na drodze do tworzenia trwałych i bezpiecznych dachów – dodaje Jacek Maj, Doradca Techniczny BMI Academy.

BMI Academy to praktyczna platforma wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. To miejsce, które dobrze odzwierciedla misję BMI Polska, czyli przyjęcie roli opiekuńczego eksperta dla dekarzy w różnym wieku i o zróżnicowanym doświadczeniu. Ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji oraz czerpanie z wiedzy to dostarczanie dekarzom umiejętności, które pozwolą im budować solidne, trwałe i bezpieczne pokrycia dachowe.

Więcej informacji na temat szkoleń znajduje się na stronie: https://www.bmigroup.com/pl/dla-profesjonalistow/szkolenia/

***

BMI Polska to wiodący producent kompleksowych, innowacyjnych systemów dachowych i systemów hydroizolacji. W Polsce, firma łączy jedne z największych i najbardziej zaufanych marek w branży: Braas (dachy skośne) i Icopal (dachy płaskie). BMI Polska należy do międzynarodowej Grupy BMI, która aktywnie działa w Europie, Azji i Afryce. W Polsce, BMI ma swoje biura i zakłady m.in. w Zduńskiej Woli i Opolu. BMI Polska dostarcza innowacyjne systemy hydroizolacji oraz wiele rodzajów pokryć dachowych, m.in.: ceramiczne, betonowe, bitumiczne, syntetyczne wraz z wyposażeniem ppoż. i akcesoriami, by zapewnić ochronę i spokój ducha właścicielom domów, jak również architektom, wykonawcom, dekarzom. Eksperci BMI wspierają procesy projektowe oraz służą doradztwem technicznym w  budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i obiektach inżynierskich.