VELUX Commercial partnerem Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022

6 czerwca odbyła się Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022, jednym z patronów honorowych był VELUX Commercial. Uroczystość miała miejsce w nowym budynku Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Podczas gali wręczono nagrody w głosowaniu internatów, ogłoszono wyniki głosowania jury oraz ogłoszono zwycięzcę Grand Prix. Gala była również okazją do premiery książki “Teorie i manifesty polskich architektów”.

W czasie wydarzenia VELUX Commercial zaprezentował swoje rozwiązania w zakresie doświetlania dziennego oraz wentylacji występując przed największymi biurami architektonicznymi w Polsce. Co więcej, obecni wraz ze swoim stanowiskiem pracownicy chętnie dzielili się wiedzą i materiałami związanymi z branżą.

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022 była wyjątkowym wydarzeniem, które nie tylko podsumowało miniony rok w polskiej architekturze, ale także stanowiło doskonałą okazję do spotkania i wymiany poglądów w branżowym gronie.

Plebiscyt Polska Architektura XXL to najbardziej kompleksowy przegląd aktywności polskiej architektury. W tegorocznej edycji wybrano wiele imponujących realizacji, które były oceniane przez profesjonalne jury. Projekty były zgłaszane w sześciu kategoriach i 12 subkategoriach. Co więcej, wśród 66 nominowanych realizacji architektonicznych został wybrany zwycięzca nagrody Grand Prix.

Podczas Gali uczestnicy mieli okazję wysłuchać inspirującego manifestu Szymona Wojciechowskiego z pracowni APA Wojciechowski Architekci, który promuje książkę “Teorie i manifesty polskich architektów” – zbiór wypowiedzi teoretycznych biur projektowych, których prace były finalistami plebiscytu w 2022 roku.

Gala zakończyła się wyjątkowym bankietem, który odbył się w jednym z najciekawszych polskich obiektów architektonicznych – w nowym budynku Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Imponujący budynek o długości 122 metrów i wysokości 14 metrów, przypominający zacumowany u brzegu okręt, został zaprojektowany przez renomowaną pracownię Płaskowicki i Partnerzy. W jego wnętrzu znajdują się trzy poziomy, które obejmują przestrzenie wystawiennicze, interaktywne prezentacje związane ze środowiskiem wodnym, planetarium oraz sale konferencyjne, edukacyjne i warsztatowe. Budynek posiada również taras widokowy na dachu, który oferuje zapierające dech w piersiach widoki.

Więcej o VELUX Commercial: www.commercial.velux.pl

_____________________________

O VELUX Commercial:

VELUX Commercial to utworzony w 2019 roku pion biznesowy, który obejmuje marki Wasco, Vitral oraz Grupę JET i zatrudnia łącznie prawie 1200 osób w działach sprzedaży, produkcji i administracji w 13 krajach. Polski oddział zlokalizowany jest w Wielkopolsce – we Wrześni. Rozszerzone portfolio produktów obejmuje świetliki kopułkowe i okna do dachów płaskich, pasma świetlne z poliwęglanu, systemy oddymiania oraz systemy szklenia, takie jak nowoczesne rozwiązanie w zakresie światła dziennego, czyli świetliki modułowe.

Więcej o VELUX Commercial przeczytasz tutaj: www.commercial.velux.pl