EDP i Amal Clooney rozmawiają o przyszłości naszej planety

“Wybieramy Ziemię” to hasło międzynarodowej konferencji, podczas której znani na całym świecie naukowcy, aktywiści społeczni i klimatyczni, a także artyści i przedstawiciele biznesu dyskutować będą o przyszłości naszej planety, zrównoważonym rozwoju oraz znaczeniu energii odnawialnej. Głos w debacie zabiorą między innymi Amal Clooney, Céline Cousteau, Adam Grant i Peter Frankopan. Organizatorem wydarzenia jest EDP, światowy lider zielonej transformacji.

Już 22 czerwca br. czołowi światowi eksperci oraz największe sławy zaangażowane w obronę praw człowieka i ochronę środowiska spotkają się w Madrycie na globalnej konferencji organizowanej przez EDP. W wydarzeniu udział wezmą m.in. Amal Clooney, znana prawniczka i filantropka, Céline Cousteau, francuska podróżniczka, badaczka mórz i filmowiec (wnuczka światowej sławy podróżnika i pioniera eksploracji oceanów Jacques’a Cousteau), Adam Grant, jeden z najpopularniejszych obecnie amerykańskich pisarzy oraz Peter Frankopan, brytyjski historyk. Konferencja „Wybieramy Ziemię” transmitowana będzie na żywo w internecie.

Wydarzenie jest elementem strategii grupy EDP, światowego lidera w dziedzinie zielonej transformacji, zgodnie z którą firma do 2030 roku stanie się w 100% neutralna ekologicznie oraz będzie walczyć ze zmianami klimatu m.in. poprzez promocję działań na rzecz ochrony planety. Celem EDP jest angażowanie liderów opinii, organizacji oraz opinii publicznej oraz inicjowanie dyskusji i zachęcanie do dzielenia się refleksjami na temat przyszłości planety, kluczowych wyzwań energetycznych i środowiskowych, a przede wszystkim możliwych rozwiązań.

Podczas konferencji, która będzie pierwszą tego typu okazją do wymiany myśli przedstawicieli tak różnych środowisk, odbędą się liczne debaty i prezentacje. Dyskusje poświęcone będą m.in. takim kwestiom jak harmonia między człowiekiem a przyrodą, znaczenie równowagi społecznej i środowiskowej, walka z zanieczyszczeniem oceanów czy wyzwania i możliwości, jakie stoją dzisiaj przed firmami w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Ambicją grupy EDP jest sprawiedliwa transformacja energetyczna, która służy wszystkim grupom społecznym. Dlatego cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany organizacjom związanym z ochroną środowiska, transformacją energetyczną oraz podnoszeniem świadomości społecznej: ECODES, La España Azul i Ecomar.

Szczegóły dotyczące konferencji i zaproszonych gości, a także bilety dostępne są na stronie Tickets for WE CHOOSE EARTH TOUR (3cket.com)

***

Poznaj EDP i EDP Energia Polska

EDP jest międzynarodowym koncernem energetycznym, który od czterech dekad dynamicznie rozwija swoją działalność na globalnym rynku energetycznym. Grupa EDP jest obecna na 29 rynkach na trzech kontynentach i zatrudnia ponad 13 000 pracowników. Do 2022 roku EDP zakontraktowało ponad 670 MWp mocy solarnej w Europie, czyli niemal 2 razy niż w 2021 roku.

EDP jest czwartym największym producentem energii wiatrowej, słonecznej na świecie. Marka EDP rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2007 roku właśnie w obszarze energetyki wiatrowej poprzez spółkę EDP Renewables. W 2020 roku grupa EDP rozszerzyła swoje portfolio na polskim rynku powołując spółkę EDP Energia Polska, odpowiedzialną za usługi w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych dla biznesu. W 2022 roku EDP umocniło swoją pozycję na rynku poprzez akwizycje spółek Soon Energy oraz Zielona-Energia.com

Połączenie międzynarodowego doświadczenia grupy EDP, jej stabilnej pozycji finansowej z doświadczeniem polskiej kadry menadżerskiej i jej doskonałą znajomością rodzimego rynku, przekłada się kompleksowe wsparcie dla firm, które szukają oszczędności w rachunku za energię elektryczną i chcą uczestniczyć w procesie transformacji energetycznej.