Świetliki modułowe w halach przemysłowych, czyli przyjazne środowisko pracy

Światło słoneczne odgrywa niebagatelną rolę w naszym życiu, nie tylko prywatnym, ale także zawodowym. Zapewnienie optymalnego komfortu dla personelu i stworzenie bezpiecznego środowiska pracy jest jednak możliwe. Wiedzą o tym pracodawcy i decydenci, w tym właściciele hal przemysłowych i logistycznych, którzy chętnie decydują się na zainwestowanie w świetliki modułowe VELUX Commercial.

Technologia a jakość pracy

Prefabrykowane świetliki modułowe VELUX Commercial to nowoczesne rozwiązanie, stworzone w celu zapewnienia światła dziennego i dopływu świeżego powietrza przez dach. Ich zastosowanie sprawia, że powstają zdrowe, wygodne i wydajne przestrzenie, w których pracownik ma pełen komfort pracy. Dużym walorem świetlików modułowych jest fakt, że są łatwe w montażu i konfiguracji. Można łączyć je w rozmaite konfiguracje, tworząc bazę pod szeroką gamę projektów. Także w przypadku hal przemysłowych i logistycznych, wybór świetlików modułowych to poza apektem ekonomicznym – zmniejszeniem kosztów sztucznego oświetlenia pomieszczeń, zasadniczy wpływ na samopoczucie personelu na co dzień pracującego wewnątrz budynków. A bezpieczne i komfortowe środowisko zawodowe, to z kolei lepsza wydajność i jakość pracy.

Świetliki modułowe w realu

Dobrymi przykładami na zasadność zastosowania świetlików modułowych w zakładach przemysłowych są: Centrum logistyczne Promega w Walldorf w Niemczech oraz siedziba firmy Vitsoe.

W przypadku pierwszego obiektu zdecydowano się na zainstalowanie 15 świetlików modułowych VELUX Commercial, aby zoptymalizować dostęp światła dziennego, zapewnić świeże powietrze i wentylację. Centrum logistyczne Promega to obszary logistyczne, produkcyjne, ale także biurowe pod szedowym dachem z rzędami świetlików, odpowiedzialnych za dostarczenie odpowiedniej ilości światła dziennego aż 115 pracownikom.

Przy budowie nowej siedziby firmy Vitsoe – twórcy mebli w stylu minimalistycznym, koncentrowano się na wyborze produktów i rozwiązań, które są elastyczne, modułowe i pozwalają na ich łączenie w większe systemy. Nie dziwi więc fakt, że postawiono na zastosowanie świetlików modułowych i formę dachu szedowego. Dzięki temu powstała przestrzeń przyjazna pracownikom – mogą oni swobodnie obserwować zmieniającą się aurę i długość dnia, co pozytywnie wpływa na ich samopoczucie, nastrój oraz produktywność.

Więcej informacji o prefabrykowanych świetlikach modułowych znajdziesz na: https://commercial.velux.pl/