Kompaktowe multitalenty. Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki CXS 12 i TXS 12 Festool

Lekkie, kompaktowe, wszechstronne i zaskakująco mocne. Dwie kompaktowe wiertarko-wkrętarki 12V: CXS 12 i TXS 12 to świetne, uniwersalne pomocniczki w wielu codziennych zadaniach. Dają sobie radę nawet w ograniczonych przestrzeniach i narożnikach.

Do CXS/TXS 12 można stosować liczne nasadki, które znacznie zwiększają promień działania.

Kompaktowa konstrukcja i imponująca wydajność: to cechy obu akumulatorowych wiertarko-wkrętarek CXS 12 i TXS 12. CXS/TXS 12 są doskonałym uzupełnieniem większych modeli CXS/TXS 18. Bez problemu pasują do nich wszystkie 10 nasadek przeznaczonych do wkrętarek 18 V. Kompaktowy akumulator jest kompatybilny ze wszystkimi ładowarkami z asortymentu produktów akumulatorowych 18 V. Dodatkowo ładowarka TCL 6 jest już zawarta w zakresie dostawy. Dzięki mocnemu, bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC nowe wiertarko-wkrętarki, doskonale radzą sobie z każdym zadaniem montażowym. Jak sama nazwa wskazuje, dwie kompaktowe wiertarko-wkrętarki dostępne są w wersjach o kształcie C i T. Typowy dla Festool, unikalny kształt litery C umożliwia precyzyjną pracę w osi wiercenia i wkręcania. Klasyczny kształt litery T zapewnia łatwą obsługę i niewielką odległość od obrabianego przedmiotu. Oba kształty: C i T są identyczne pod względem technicznym i ergonomicznym i  sprawdzą się na każdym montażu. Oba modele imponują kompaktowymi wymiarami i niewielką wagą, dzięki czemu nawet prace montażowe w ograniczonej przestrzeni nie stanowią problemu. Razem z akumulatorem i zaczepem do paska obie wiertarko-wkrętarki ważą zaledwie 1200 gramów.

Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki CXS/TXS 12: Niezwykle silne i kompaktowe.

Kompaktowa moc akumulatora – bogate wyposażenie

Wiertarko-wkrętarka CXS/TXS 12 jest optymalnie wyposażona, posiada: schowek na bity, sterowanie LED, zaczep do paska i kompaktowy akumulator. Najważniejsze jest przy tym elastyczne wiercenie i wkręcanie  – wszystkie nasadki dotychczasowych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych 18 V Festool są kompatybilne także z nowymi modelami CXS/TXS 12.

Oba modele imponują kompaktowymi wymiarami i niewielką wagą. Nawet prace montażowe w ograniczonej przestrzeni nie stanowią problemu.

Zintegrowane diody LED umożliwiają precyzyjną pracę nawet w ciemnych narożnikach. Światło ciągłe,  podświetlenie w trakcie pracy lub wyłączenie oświetlenia LED jest możliwe przy użyciu pokrętła nastawczego gdzie również znajduje się regulacja momentu obrotowego. Zawsze pod ręką, ale też możliwość zwolnienia ręki w odpowiednim momencie: Możliwość zamocowania uchwytu do paska zarówno po lewej jak i prawej stronie. Zintegrowany  magazynek zapewnia miejsce na wiele bitów. Są one zabezpieczone magnetycznie przed wypadnięciem. Do błyskawicznego przełączania między wierceniem i wkręcaniem: sprawdzony uchwyt narzędziowy CENTROTEC jest uchwytem wiertarskim i uchwytem bitów w jednym. Nadaje się do stosowania licznych elementów wyposażenia Festool CENTROTEC. Korzyść: jest on o połowę mniejszy i o 80% lżejszy od standardowego uchwytu wiertarskiego.

CXS 1

Zdecydowanie więcej niż „tylko” moc

– „Technologia akumulatorowa i urządzenia zasilane akumulatorowo to ważny trend na rynku narzędzi. Również nasza firma nieustannie rozszerza swoją ofertę w tym zakresie. Nie kierujemy się jednak ślepo hasłem “akumulator za wszelką cenę”, lecz wybieramy sposób, który najlepiej pasuje do danego zastosowania. Ważny jest dla nas optymalny rezultat, tak aby narzędzia funkcjonowały perfekcyjnie, a jednocześnie czyniły pracę rzemieślnika łatwiejszą, bezpieczniejszą i lepszą – mówi Sascha Menges, CEO Festool GmbH. To podejście jest widoczne w nowej ofercie produktów akumulatorowych Festool. Dotyczy to m.in. akumulatorowej stołowej pilarki tarczowej CSC SYS 50, zagłębiarki TSC 55 K, akumulatorowej wkrętarki udarowej QUADRIVE TPC oraz egzoszkieletu ExoActive, który będzie dostępny w sprzedaży już jesienią 2023 roku.

Zawsze pod ręką: zaczep do paska z możliwością mocowania dla osób prawo- i leworęcznych.

Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki CXS 12 i TXS 12 będą dostępne w sprzedaży u Autoryzowanych Dystrybutorów Festool od października 2023. Więcej informacji znajduje się na stronie www.festool.pl

___________________________________

Rozmiar ok. 4 300 znaków (ze spacjami)

Dane techniczne CXS 12/TXS 12

Napięcie akumulatora 10,8 V

Biegi 2

Prędkość obrotowa na biegu jałowym 1./2. bieg 0– 470/0 – 1600 min-¹

Średnica wiertła do drewna/stali 35/10 mm

Regulacja momentu obrotowego 1./2. bieg 1,1 – 8/0,4 – 2,3 Nm

Maks. moment obrot. w drewnie/stali 17/30 Nm

Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego 1- 10 mm

Pojemność akumulatora 2,5 Ah

Waga produktu 1,2 k*

*z uchwytem wiertarskim, akumulatorem i zaczepem do paska