Kalkulator systemów rynnowych Wavin Kanion – nowe, wygodne narzędzie

Efektywne odprowadzanie wody deszczowej z dachu rozpoczyna się od rynny, która stanowi istotny element całego systemu. Aby ułatwić użytkownikom dobór niezawodnego rozwiązania, warto skorzystać z kalkulatora systemów rynnowych Wavin Kanion. To proste i wygodne narzędzie, które pomoże w planowaniu inwestycji i przyspieszy jej realizację.

Kalkulator systemów rynnowych Wavin Kanion znajduje się na platformie Waterfolder (waterfolder.com/pl/), gdzie zamieszczono również wiele innych narządzi doboru urządzeń z branży wodno-kanalizacyjnej. Jest przystosowany do wykonania obliczeń dla dachów o powierzchni do 2000 m2 – zarówno jednospadowych, jak i dwuspadowych, wielospadowych oraz kopertowych. Dobór systemu rynnowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb, opiera się na kilku prostych krokach, po których przejściu inwestor otrzymuje precyzyjną specyfikację potrzebnych elementów i opisu rozwiązania. Dodatkowym atutem kalkulatora jest zapis każdego uzyskanego wyniku. Dzięki tej funkcji można w dowolnej chwili skorzystać z wcześniej wygenerowanych danych.


Jak działa kalkulator doboru systemów rynnowych?

Jeżeli po raz pierwszy korzystamy z platformy Waterfolder, należy się zarejestrować, a następnie zalogować i wybrać odpowiednie narzędzie, czyli kalkulator doboru systemów rynnowych Wavin, w którym uzupełnia się dane dotyczącej planowanej inwestycji, takie jak: lokalizacja, typ dachu oraz jego długość, szerokość czy wysokość.

W kalkulatorze wybiera się również kolorystykę systemu rynnowego, parametry układów spustowych oraz elementy dodatkowe, takie jak np. łapacz deszczu. Na koniec – po podaniu wszystkich niezbędnych danych – należy wybrać opcję „Oblicz”. Kalkulator, na podstawie wprowadzonych informacji oraz automatycznie zdefiniowanego natężenia opadów, wygeneruje zestawienie produktów systemu rynnowego odpowiedniego dla podanych parametrów. Ostatni krok to pobranie dokumentacji obejmującej pełną listę produktów, indeksy elementów systemu rynnowego Wavin Kanion oraz jego opis.

System rynnowy Wavin Kanion jest łatwy i bardzo efektywny – odprowadzi 100% wody deszczowej z dachu inwestycji.

Kluczowym elementem systemu są rynny o większej przepustowości profilu. Dzieki temu inwestor może zastosować w budynku mniej rur spustowych niż w standardowych rozwiązaniach, a to pozytywnie oddziałuje na estetykę oraz zmniejsza koszt orynnowania budynku. Zwiększona wydajność hydrauliczna uzyskana jest dzięki pogłębionemu profilowi rynnowemu (jeden z najgłębszych spośród dostępnych na rynku). Jest to wyróżnik rynien Kanion. Rynny Wavin są odporne na czynniki atmosferyczne oraz korozję, cechują się szczelnymi połączeniami, zachowują wysoką sztywność w czasie eksploatacji oraz nie wymagają przeprowadzania konserwacji. System rynnowy Wavin Kanion wraz z łapaczem deszczu, służącym do zagospodarowania wód deszczowych, pozwala na gromadzenie wody opadowej i jej ponowne wykorzystywanie, co wspomaga jej oszczędzanie.


Projekt szyty na miarę

W otrzymanej dokumentacji – oprócz takich parametrów, jak: nazwa, liczba elementów, indeks produktów, znajdują się również zdjęcia systemu rynnowego Wavin, które można wykorzystać w projekcie. Dzięki nim inwestor sprawdzi, jak system Wavin prezentuje się w różnych kolorach (dostępne kolory: czarny, grafitowy, ceglasty, brązowy, biały). Ułatwia to wybór kolorystyki orynnowania i jego wizualne dopasowanie do budynku. Do pobrania są rysunki elementów systemu rynnowego, dzięki czemu projektant może wykonać rysunek dostosowany do konkretnych warunków. W dokumentacji jest też opis rozwiązania Wavin – wygenerowanego zgodnie z indywidualnymi preferencjami – oraz zalecenia montażowe. Z tak precyzyjnie przygotowanym planem realizacja inwestycji jest o wiele prostsza.

——-
O grupie Orbia

Orbia kieruje się wspólnym celem – poprawą poziomu życia na całym świecie. Firma działa w sektorach: rozwiązań polimerowych (Vestolit i Alphagary), budowlanym i infrastrukturalnym (Wavin), w rolnictwie precyzyjnym (Netafim), w sektorze rozwiązań dla łączności (Dura-Line) oraz w produkcji i dostawie produktów fluorowych (Koura). Pięć grup biznesowych Orbia koncentruje się na wspólnych celach: zwiększaniu dobrostanu ludzi i rozwiązaniach służących zachowaniu ich zdrowia, przygotowywaniu miast do wyzwań przyszłości i unowocześnianiu budownictwa, wspieraniu zaopatrzenia w żywność i wodę, zapewnianiu społecznościom dostępu do informacji oraz przyspieszaniu przejścia do gospodarki o obiegu zamkniętym za pomocą podstawowych i zaawansowanych materiałów, produktów specjalistycznych i innowacyjnych rozwiązań.

Orbia zatrudnia ponad 23 tys. pracowników na całym świecie, prowadzi działalność handlową w ponad 110 i działalność operacyjną w ponad 50 krajach, z międzynarodowymi siedzibami w: Bostonie, Meksyku, Amsterdamie i Tel Awiwie. W 2021 roku firma wygenerowała przychody na poziomie 8,8 mld USD.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową: www.orbia.com.

O Wavin

Wavin należy do grupy Orbia i jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla światowego przemysłu budowlano-infrastrukturalnego. Firma, dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w rozwijaniu swoich produktów, przyczynia się do polepszenia funkcjonowania ludzi na całym świecie – poprzez budowę zdrowego, zrównoważonego środowiska do życia. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę zaopatrzenia w wodę, zapewnienie dostępu do urządzeń sanitarnych, tworzenie miast odpornych na zmiany klimatu, czy też projektowanie wygodnych przestrzeni mieszkalnych, Wavin współpracuje z jednostkami samorządowymi, inwestorami, projektantami i wykonawcami, aby wspierać społeczności, budownictwo i infrastrukturę w przygotowywaniu się do wyzwań przyszłości. Wavin zatrudnia ponad 12 tys. pracowników w około 65 zakładach produkcyjnych na całym świecie, obsługując ponad 80 krajów za pośrednictwem globalnej sieci sprzedaży i dystrybucji.