BUDMA 2024 – tak wyglądał trzeci dzień targów!

BUDMA 2024: Innowacje, Ekspertyzy i Wymiana Wiedzy w Centrum Uwagi

W trakcie Targów BUDMA 2024, nie tylko branża budowlana miała swoje miejsce. Międzynarodowe Targi Poznańskie zgromadziły przedstawicieli różnych sektorów, w tym odnawialnych źródeł energii, instytucji badawczych, jednostek uczelniowych, a także Spółek Skarbu Państwa i Ministerstwa. To wydarzenie przyciągnęło liderów z całej Polski, prezentujących nowości produktowe oraz dzielących się wiedzą i doświadczeniem.

fot. Budma

Przedostatni dzień targów skupił uwagę na różnorodnych wydarzeniach. Uczniowie biorący udział w konkursie “Złota Kielnia” mogli przybliżyć się do poznania tegorocznych laureatów, uczestnicząc w Finale Centralnym 52. edycji Turnieju Budowlanego. Równolegle, odbywał się panel dyskusyjny “Przyszłość drewna”, poświęcony kwestiom związanym z zastosowaniem drewna w budownictwie, uwzględniając zmiany klimatyczne i politykę europejską.

fot. Budma

Czwartek to także drugi dzień Dni Inżynierskich, poświęconych uprawnieniom budowlanym, roli techników i inżynierów w kreowaniu budownictwa. Tematyka obejmowała bezpieczeństwo w rewitalizowanych osiedlach, kierunki studiów pozwalające na uzyskanie uprawnień budowlanych, a także globalne wyzwania energetyczne kraju. Dodatkowo, odbywała się III Konferencja naukowo-techniczna “Bezpieczeństwo pożarowe obiektów budowlanych”.

fot. Budma

D&A Forum Designu i Architektury kontynuowało swoją misję, ogłaszając laureatów konkursu “Uwolnić Bogdankę” i prezentując wykład Gościa Specjalnego – Yuki Ikeguchi, dotyczący “Biophilic Design in Architecture”.

Strefa Nauki i Startupów na terenie targów umożliwiła bliskie spotkanie z ekspertami, a także uczestnictwo w rozmowach dotyczących współpracy naukowej i biznesowej.

Chociaż BUDMA 2024 zbliża się do końca, zaproszenie do zwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich jest aktualne do ostatniego dnia. Piątek, 2 lutego, to ostatnia szansa na zapoznanie się z ofertą ponad 650 wystawców, prezentujących najnowsze produkty, technologie i usługi.