BMI Polska wspiera Ukrainę przekazując na jej odbudowę blisko 50 tys. m2 membran bitumicznych

W ciągu ostatnich miesięcy firma BMI Polska, należąca do międzynarodowego koncernu BMI Group, będącego producentem kompleksowych systemów dachowych i hydroizolacyjnych przekazała do Ukrainy blisko 50 tys. m2 membran bitumicznych o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych. Fundacja Solidarności Międzynarodowej współpracowała z BMI Polska przy całej akcji pomocy.

Praktyczna pomoc

Materiały trafiły do najbardziej zniszczonych, już de-okupowanych  regionów Ukrainy, w tym między innymi w okolice Charkowa i Chersonia. Skala zniszczeń jest tam ogromna, dlatego BMI Polska wybrało praktyczną formę pomocy. Przekazane membrany bitumiczne to stosunkowo łatwy i szybki sposób na wykonanie wytrzymałego pokrycia dachowego na różnego rodzaju budynkach. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie zimowym. W akcję zorganizowaną przez BMI Polska zaangażowana była Fundacja Solidarności Międzynarodowej, która działa na rzecz wolności, bezpieczeństwa i wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz wspiera Ukrainę i jej mieszkańców, starając się zapewnić jak najbardziej efektywną pomoc. Przekazane materiały zostały dostarczone na teren Ukrainy, a w miejscu docelowym rozdysponowane lokalnym samorządom, zajmującym się odbudową i naprawą zniszczeń.

W trosce o bezpieczne schronienie

BMI Polska jest liderem kompleksowych rozwiązań i innowacyjnych systemów pokryć dachowych i hydroizolacji dla dachów skośnych i płaskich.

Widok ogromu zniszczeń na terenach Ukrainy stał się wyraźnym sygnałem, który nie pozwolił czekać z pomocą ani chwili dłużej.

Przekazanie materiałów, które mogą realnie pomóc w odbudowie lub naprawie zniszczonych budynków wydaje nam się najbardziej efektywną formą pomocy. Przekazaliśmy materiały hydroizolacyjne o wartości ponad miliona polskich złotych, co daje możliwość wykonania hydroizolacji fundamentów i dachów ponad 100 obiektów mieszkalnych. Dach nad głową, trwały i zapewniający bezpieczeństwo i schronienie, jest

jedną z najbardziej podstawowych potrzeb każdego człowieka. Jesteśmy dumni, że możemy wspomóc naszych najbliższych sąsiadów – mówi Konrad Machula, Prezes BMI Polska, Dyrektor Zarządzający Regionu Wschodniego Grupy BMI.

Dotrzeć z pomocą jak najdalej

BMI Polska jako część dużego, międzynarodowego koncernu BMI Group – światowego lidera na rynku pokryć dachowych, należy do grupy Standard Industries; wspólnie z innymi podmiotami angażuje się w rozwój przemysłu oraz branży budowlanej na całym świecie. Poza inicjatywami komercyjnymi, BMI Group aktywna jest również w sferze społecznej, realizując działania CSR. Odpowiedzialność jest wpisana w DNA marki. Już w 2022 r. Grupa BMI zorganizowała zbiórkę pieniężną na rzecz Ukrainy i przekazała na jej rzecz €100 000.

Projekt przekazania pap na pokrycie dachów w Ukrainie to kolejny etap wsparcia.

Uważamy, że warto włączyć się w działania społeczności międzynarodowej, która bierze czynny udział w odbudowie Ukrainy. Zaangażowanie jak największej liczby firm, organizacji oraz wspólne i szerokie działania wielu sektorów biznesu sprawiają, że pomoc jest bardziej efektywna, a także przyczyniają się do budowania relacji i partnerstw na przyszłość – dodaje Konrad Machula, Prezes BMI Polska, Dyrektor Zarządzający Regionu Wschodniego Grupy BMI.

Angażując się w zrównoważone inicjatywy odbudowy na Ukrainie poprzez przekazanie niezbędnych materiałów budowlanych, BMI Polska staje się kluczowym partnerem w odnowie zniszczonej infrastruktury mieszkalnej. Firma dąży nie tylko odbudowy tego, co utracone, ale również do powstawania konstrukcji dachowych spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.

***

BMI Polska to wiodący producent kompleksowych, innowacyjnych systemów dachowych i systemów hydroizolacji. W Polsce, firma łączy jedne z największych i najbardziej zaufanych marek w branży: Braas (dachy skośne) i Icopal (dachy płaskie). BMI Polska należy do międzynarodowej Grupy BMI, która aktywnie działa w Europie, Azji i Afryce. W Polsce, BMI ma swoje biura i zakłady m.in. w Zduńskiej Woli i Opolu. BMI Polska dostarcza innowacyjne systemy hydroizolacji oraz wiele rodzajów pokryć dachowych, m.in.: ceramiczne, betonowe, bitumiczne, syntetyczne wraz z wyposażeniem ppoż. i akcesoriami, by zapewnić ochronę i spokój ducha właścicielom domów, jak również architektom, wykonawcom, dekarzom. Eksperci BMI wspierają procesy projektowe oraz służą doradztwem technicznym w  budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i obiektach inżynierskich