Wykorzystanie świetlików modułowych w oddziale firmy IVECO Siltruck

Oddział firmy IVECO Siltruck w Żorach zastosował modułowe świetliki dachowe VELUX Commercial w celu optymalizacji światła dziennego oraz zwiększenia atrakcyjności budynku. Te modułowe, płaskie okna przeznaczone do montażu na dachach, których innowacyjna konstrukcja oraz szklana góra umożliwiają dostanie się promieni słonecznych, tworzą przyjazną przestrzeń do pracy i obsługi klientów.

Firma Siltruck jest autoryzowanym dealerem marki IVECO. W Polsce posiada siedzibę w Skoczowie oraz dwa oddziały, w tym jeden, powyżej wspomniany w Żorach. W swoich obiektach zapewnia klientom kompleksową obsługę sprzedażową i posprzedażową.

Inwestycja w Żorach powstała w październiku 2022 roku, a za jej projekt odpowiadał Generalny Wykonawca. Pomysł na to, by wykorzystać świetliki modułowe VELUX oraz pasma świetlne Vario Norm powstał już na wczesnym etapie konsultacji z biurem projektowym. Ze względu na kwestie, takie jak m.in. parametry budynku i pomieszczeń czy ogólną koncepcję funkcjonalności, należało odpowiednio dopasować rozwiązania do projektu. Niewątpliwie zaletą świetlików modułowych jest fakt, że ich wszechstronny system umożliwia tworzenie szeregu projektów dla różnych obiektów. (?) Stanowiło to kluczowy element dla ciągu komunikacyjnego na piętrze oraz strefy obsługi klienta na parterze.  Dzięki temu połączono dwie kondygnacje budynku i wpuszczono dużą ilości naturalnego światła dziennego. W projekcie wykorzystano rozwiązanie jednospadowe oraz standardowe świetliki ze sklepieniem łukowym, które są idealne do płaskich dachów przemysłowych i komercyjnych. Doprowadziło to do powstania niesamowitego klimatu w obiekcie, zwiększając także jego walory estetyczne.

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że w parze za zwiększeniem ilości naturalnego światła idzie energooszczędność. Optymalizacja światła dziennego może przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii nawet o 70%. W przypadku przestrzeni, które posiadają do niego optymalny dostęp, możliwe jest obniżenie zużycia energii o 8 kWh/m².

Modułowe świetliki dachowe VELUX to przede wszystkim komponenty o wysokiej izolacyjności, stabilności termicznej i wytrzymałości. Poddawane rygorystycznym testom dają gwarancję najwyższej jakości oraz zadowolenia klientów.

Więcej informacji o prefabrykowanych świetlikach modułowych znajdziesz na: www.commercial.velux.pl

_____________________________

O VELUX Commercial:

VELUX Commercial to utworzony w 2019 roku pion biznesowy, który obejmuje marki Wasco, Vitral oraz Grupę JET i zatrudnia łącznie prawie 1200 osób w działach sprzedaży, produkcji i administracji w 13 krajach. Polski oddział zlokalizowany jest w Wielkopolsce – we Wrześni. Rozszerzone portfolio produktów obejmuje świetliki kopułkowe i okna do dachów płaskich, pasma świetlne z poliwęglanu, systemy oddymiania oraz systemy szklenia, takie jak nowoczesne rozwiązanie w zakresie światła dziennego, czyli świetliki modułowe.

Więcej o VELUX Commercial przeczytasz tutaj: www.commercial.velux.pl