VELUX Commercial angażuje się w kwestię odbudowy Ukrainy

Międzynarodowa wystawa i konferencja Rebuild Ukraine powered by Energy odbyła się w dniach 14-15 listopada w EXPO XXI w Warszawie. To już druga edycja wydarzenia, a wśród zaangażowanych firm znalazł się także VELUX Commercial. Spotkanie stało się platformą dla tematów odbudowy, technologii, sprzętu oraz inwestycji niezbędnych do odtworzenia zniszczonej wojną gospodarki, infrastruktury, przemysłu i mieszkalnictwa.

Wystawa i konferencja Rebuild Ukraine skupiła się wokół omówienia kluczowych aspektów procesu odbudowy, warunków partnerstwa, a także kwestii wsparcia finansowego czy priorytetów w kontekście projektów odbudowy Ukrainy po wojnie. Część konferencyjna obejmowała trzy główne sale i dodatkowe przestrzenie umożliwiające dialog na temat rozwiązań społecznych, budowlanych i energetycznych.

W jednej z sal zgromadzili się przedstawiciele ukraińskich obwodów, którzy podczas panelu “Communities Marathon” podzielili się wizją i planami na przyszłość.  Nie zabrakło także przedstawicieli krajów Unii Europejskiej, między innymi Polski, Danii, Niemiec, Szwecji i Francji, którzy przekazali pomysły na wkład w proces odbudowy.

Inna sala prezentowała międzynarodowe firmy oferujące produkty i rozwiązania budowlane, z których każda miała swoje stoisko, aby nawiązać kontakt z odwiedzającymi. Swoje stanowisko przygotował także VELUX Commercial, którego przedstawiciele chętnie dzielili się wiedzą na temat oferty.

Wydarzenie poświęciło również salę rozwiązaniom energetycznym – odbyła się dwudniowa konferencja “Energy for the recovery of Ukraine”, omawiająca zmiany regulacyjne, zachęty inwestycyjne i udane studia przypadków w sektorze energetycznym.

Trzy dodatkowe sale konferencyjne koncentrowały się na “Odbudowie”, “Ukrainie” i “Energii”. Construction Forum, w którym uczestniczyli przedstawiciele ukraińskiego i europejskiego przemysłu budowlanego, w tym VELUX Commercial, omawiało politykę państwa, przepisy techniczne, obszary priorytetowe, wyzwania, programy wsparcia finansowego i odpowiednie materiały budowlane do odbudowy.

– Obecność w wydarzeniu pomogła nam zdobyć lepszy wgląd na aktualną sytuację w Ukrainie i uzyskać szerszy obraz tego, z czym ten kraj będzie musiała się zmierzyć w przyszłości. Mogliśmy zebrać informacje i wysłuchać planów na przyszłość. Dzięki temu jesteśmy świadomi kierunku, w którym chcemy podążać wspierając Ukrainę w obudowie. Mieliśmy także świetną okazję do rozmowy z odwiedzającymi, nasz zespół liczył sześć osób, więc każdemu zainteresowanemu mogliśmy poświęcić wystarczająco dużo czasu – mówi Karol Józwiak, Dyrektor Zarządzający z VELUX Commercial Polska.

VELUX Commercial niedawno dołączył także do grona członków Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej (PUIG), jednej z najstarszych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce, która działa na rzecz rozwoju stosunków polsko-ukraińskich od 1992 roku. Zrzeszenie w PUIG pozwala na wspólną realizację wizji sprawnej oraz efektywnej współpracy w obszarze gospodarczym.

_____________________________

O VELUX Commercial:

VELUX Commercial to utworzony w 2019 roku pion biznesowy, który obejmuje marki Wasco, Vitral oraz Grupę JET i zatrudnia łącznie prawie 1200 osób w działach sprzedaży, produkcji i administracji w 13 krajach. Polski oddział zlokalizowany jest w Wielkopolsce – we Wrześni. Rozszerzone portfolio produktów obejmuje świetliki kopułkowe i okna do dachów płaskich, pasma świetlne z poliwęglanu, systemy oddymiania oraz systemy szklenia, takie jak nowoczesne rozwiązanie w zakresie światła dziennego, czyli świetliki modułowe.

Więcej o VELUX Commercial przeczytasz tutaj: www.commercial.velux.pl