Światło dziennie w halach sportowych

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w halach sportowych używane jest ostre, sztuczne światło. Warto jednak pamiętać o tym, że zastosowanie naturalnego światła dziennego w tego typu obiektach wpływa na komfort, a także samopoczucie użytkowników. To sprawia, że tak ważne jest zapewnienie jego dostępu w obiektach o przeznaczaniu rekreacyjnym.

Odpowiednie oświetlenie w halach sportowych

Koszykówka, siatkówka czy squash to tylko niektóre ze sportów halowych. Każda dyscyplina charakteryzuje się swoimi indywidualnymi zasadami oraz wymaganiami, jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni czy o potrzebne natężenie oświetlenia.

Adaptacja oświetlenia do potrzeb użytkowników jest równie ważna, co zadbanie o dostęp do naturalnego światła, które znacznie wpływa na komfort podczas aktywności fizycznej. Zachowanie jednorodnego, równomiernego oświetlenia przy stosowaniu jedynie sztucznych źródeł jest trudne. Świetliki czy okna pozwalają na dodatkowe doświetlenie przestrzeni w naturalny i przyjazny dla oka sposób, bez stosowania lamp o wysokim natężeniu. Połączenie przeszkleń dachowych i lamp pozwala zapewnić równomierne oświetlenie, bez ciemniejszych przestrzeni.

Nie sposób pominąć także aspektu ekonomicznego. Zapewnienie źródła naturalnego światła pozwala ograniczyć wydatki na energię i przekłada się na oszczędności.

Świetliki modułowe VELUX Commercial w obiektach sportowych

Prefabrykowane świetliki modułowe VELUX Commercial to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale spełni swoją funkcję także w obiektach sportowych. Możliwość dowolnej konfiguracji sprawia, że na etapie projektowania wybrać można optymalne rozwiązanie dostosowane do konkretnego obiektu – ma to ogromne znaczenie także w kontekście renowacji i remontów istniejących już obiektów sportowych. Dzięki modułowej technologii świetliki można ustawić w dowolnej konfiguracji, wykorzystując w ten sposób istniejącą już infrastrukturę, bez potrzeby większej przebudowy. Świetliki są dostarczane z prefabrykowanym kołnierzem, a ich montaż jest szybki i możliwy bez względu na panujące warunki pogodowe.

Dodatkowo, oprócz zapewniania optymalnej ilości światła dziennego, pomagają zapewnić dopływ świeżego powietrza przez dach i stanowią naturalną wentylację, co ma duże znaczenie w obiektach sportowych. System można wzbogacić o opcjonalne rolety, markizy lub szyby elektrochromatyczne, które można przyciemnić przez doprowadzenie prądu o niskim napięciu. To dynamiczne rozwiązanie daje możliwość dużej kontroli światła dziennego bez użycia rolet czy żaluzji oraz pozwala cieszyć się naturalnym światłem przy zachowaniu kontroli nad jego intensywnością.

Więcej informacji o prefabrykowanych świetlikach modułowych znajdziesz na: www.commercial.velux.pl

_____________________________

O VELUX Commercial:

VELUX Commercial to utworzony w 2019 roku pion biznesowy, który obejmuje marki Wasco, Vitral oraz Grupę JET i zatrudnia łącznie prawie 1200 osób w działach sprzedaży, produkcji i administracji w 13 krajach. Polski oddział zlokalizowany jest w Wielkopolsce – we Wrześni. Rozszerzone portfolio produktów obejmuje świetliki kopułkowe i okna do dachów płaskich, pasma świetlne z poliwęglanu, systemy oddymiania oraz systemy szklenia, takie jak nowoczesne rozwiązanie w zakresie światła dziennego, czyli świetliki modułowe.

Więcej o VELUX Commercial przeczytasz tutaj: www.commercial.velux.pl