Jak wymiana okien dachowych poprawia efektywność energetyczną domu?

Właściciele domów coraz częściej szukają sposobów na poprawę efektywności energetycznej swoich nieruchomości. Najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowa modernizacja, która jest dużą inwestycją, zazwyczaj rozłożoną w czasie. Gdy zależy nam na szybszym działaniu rozważmy wymianę okien dachowych. To klucz do skutecznej poprawy warunków termicznych panujących w domu, komfortu, nie wspominając o estetyce. I co istotne – nie wymaga to remontu całego poddasza. Osoby, które zdecydują się na zakup okna dachowego VELUX w terminie od 2 kwietnia do 28 maja dodatkowo zyskają markizę MHL za 1 zł.

fot. Velux

W polskich domach pierwsze okna dachowe pojawiły się ponad 20-30 lat temu. Wiele z nich warto już wymienić, szczególnie, gdy chcemy poprawić efektywność energetyczną budynku. Obecnie oferowane rozwiązania są znacznie bardziej energooszczędne i funkcjonalne.

Zmniejszone zużycie energii

Nowoczesne okna dachowe są projektowane z wykorzystaniem zaawansowanych materiałów izolacyjnych i technik uszczelniania, znacznie zmniejszając straty ciepła w chłodniejszych miesiącach i minimalizując zyski ciepła w lecie. Skutkuje to niższym zużyciem energii na ogrzewanie i chłodzenie, prowadząc do oszczędności na rachunkach.

fot. Velux

„Wymiana okien na nowe, wysokiej jakości i energooszczędne to inwestycja na lata. Rozwiązania, które są obecnie dostępne na rynku mają doskonałe parametry techniczne. Wymiana okien to także doskonała okazja, by zdecydować się na montaż zestawu okien, który doprowadzi więcej światła dziennego do wnętrza” – radzi Monika Kupska-Kupis, główny architekt firmy VELUX.

Okna dachowe VELUX mają doskonałe właściwości izolacyjne dzięki innowacyjnej konstrukcji i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Przykładem mogą być okna dachowe VELUX Standard Plus GLL/GLU o wartości współczynnika przenikania ciepła Uw = 1,0 W/m2K (przy montażu obniżonym z ramą izolacyjną Uw = 0,94 W/m2K).

fot. Velux

Co więcej – wymiana okien dachowych stanowi ważny element termomodernizacji domu, dlatego ich wymiana może być dofinansowana w ramach programu „Czyste Powietrze” lub w ramach ulgi termomodernizacyjnej. To duża pomoc w finansowaniu takiej inwestycji. Zmiany w programie „Czyste Powietrze”, wprowadzone w styczniu 2023 roku, pozwalają uzyskać nawet 100-proc. dofinansowania na przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji, w tym także na wymianę okien. A wszystkie okna
3-szybowe VELUX są nim objęte.

Zwiększony komfort

Odpowiednio izolowane okna dachowe pomagają utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach, tworząc bardziej komfortowe środowisko życia przez cały rok. Okna trzyszybowe VELUX stanowią ponadto skuteczną barierę dla hałasów dobiegających z zewnątrz, zapewniają ciszę i spokój. Lepsza izolacja akustyczna skutkuje również zmniejszeniem hałasu powodowanego przez spadające krople deszczu.

fot. Velux

Myśląc o efektywności energetycznej i komforcie w domu nie można zapominać o przesłonach na okna. Rolety i markizy pozwalają kontrolować światło słoneczne, uzyskać całkowite zaciemnienie, chronią przed przegrzewaniem (np. markizy VELUX zatrzymują do 93% ciepła słonecznego), a zimą dodatkowo izolują przed zimnem.

Więcej naturalnego światła

Nowoczesne, energooszczędne okna dachowe zyskały również większe przeszklenia bez poświęcania parametrów termicznych. Maksymalizuje to ilość naturalnego światła wpadającego do domu, zmniejszając zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie w ciągu dnia i tworząc jaśniejszą, bardziej zachęcającą przestrzeń życiową. Maksymalizacja światła dziennego nie tylko obniża zużycie energii elektrycznej, ale także poprawia ogólne samopoczucie i produktywność mieszkańców. Wiadomo, że naturalne światło przynosi szereg korzyści zdrowotnych, w tym zwiększa poziom witaminy D, poprawia nastrój i zwiększa produktywność.

Zrównoważone życie

Inwestując w energooszczędne okna dachowe, właściciele domów mogą przyczynić się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Niższe zużycie energii przekłada się na mniejszy ślad środowiskowy, wpisując się w globalne wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju i świadomego ekologicznie życia.

fot. Velux

Co więcej, efektywność energetyczna jest kluczowym czynnikiem dla potencjalnych nabywców domów, więc takie modernizacje mogą również przynieść właścicielom domów korzyści finansowe w dłuższej perspektywie.

Specjalna oferta VELUX

Decydując się na wymianę okien dachowych z firmą VELUX otrzymasz markizę MHL tylko za 1 zł.

fot. Velux

Wystarczy podjąć następujące działania:

1. Zarejestrować się na stronie VELUX www.velux.pl/markiza-1zl między 2 kwietnia a 28 maja 2024.

2. Po zakupie nowych okien dachowych VELUX przesłać dowód zakupu na wskazanej stronie internetowej. Data wystawienia faktury powinna przypadać między 2 kwietnia a 28 maja 2024.

3. Następnie VELUX zweryfikuje zgłoszenia i poprosi o szczegóły dostawy (dostawa jest bezpłatna).

4. VELUX dostarcza markizy w ciągu 15 dni roboczych, uczestnik płaci tylko 1 zł za każdą markizę, która może być zainstalowana natychmiast.

Grupa VELUX jest liderem w promowaniu energooszczędnych rozwiązań dla budynków. Dzięki szerokiej gamie innowacyjnych okien dachowych zaprojektowanych w celu optymalizacji wydajności energetycznej i komfortu w pomieszczeniach, firma jest zaangażowana w pomaganie właścicielom domów w osiąganiu ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, jednocześnie zwiększając piękno i funkcjonalność ich domów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak wymiana okien dachowych może zwiększyć efektywność energetyczną i przekształcić przestrzeń życiową, prosimy o kontakt z www.velux.pl/renovator